• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین3
بازدید امروز186
بازدید دیروز259
بازدید این ماه693
بازدید کل196551
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

پارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شود

دومین جلسه کمیته ی کاهش آسیب های اجتماعی با حضور قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و اساتید و صاحب نظران این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، دکتر سید رحیم ابوالحسنی قائم مقام معاون شهردار تهران در امور اجتماعی و فرهنگی با تاکید بر ظرفیت های فرهنگی پارک دانشجو که در مجاورت مراکز فرهنگی است، گفت: وجود تالار وحدت، تئاتر شهر و حضور هنرمندان می تواند اتفاقات فرهنگی مناسبی را رقم بزند.

دکتر ابوالحسنی با ابراز نگرانی از آسیب های اجتماعی مربوط به پارک دانشجو از صاحب نظران حاضر در جلسه خواست تا با شناسایی آسیب های اجتماعی این نقطه حساس و استراتژیک شهر تهران، در صدد ارائه راهکار کاهش و استفاده از پتانسیل این مکان به عنوان یک پردیس فرهنگی یاشند.

دکتر سید نجم الدین محمدی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز در این نشست اظهار داشت: پارک دانشجو به لحاظ فرهنگی باید تقویت شود تا بدون پیاده کردن برنامه ی خاصی به خودی خود آسیب های آن کاهش یافته و با حضور و مشارکت افراد هنرمند،افراد در معرض آسیب این بوستان نیز توانمند شوند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ضمن بیان دیدگاه خود در این خصوص افزود: سازمان خدمات اجتماعی همواره در تلاش بوده است تا چنین گره و مشکلاتی را با حضور اساتید و کارشناسان اهل فن و علم، حل نماید و امید است بتوان به بهترین شکل نتیجه دلخواه و مورد انتظار را گرفت.

 حبیب اله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه این نقطه از شهر نیازمند ارزیابی دقیق تر  و بررسی محلی است افزود: با وجود آسیب های متعدد این منطقه هنوز معضل اصلی پارک مشخص نگردیده است و باید بررسی صحیح مشکلات و اولویت بندی آسیب ها انجام گردد پس از آن می توان برنامه های مدون و صحیحی برای توانمندسازی منطقه تدارک دید.

سعید معیدفرآسیب شناس و استاد دانشگاه تهران از تبدیل پارک دانشجو به یک نقطه آسیب زا ابراز نگرانی کرد و افزود: این پارک به مرور کارکرد های فرهنگی خود را از دست داده و باید به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد تا آگاهی صحیحی از معضلات به دست آید باید توجه داشت هرگونه مداخله بدون آگاهی  نتیجه معکوس خواهد شد.

دکتر حسن رفیعی استاد دانشگاه بهزیستی نیز در این جلسه مطالعات R.S.A  را برای تحقیق در پارک دانشجو و بررسی خود فضای پارک را امری موثر دانست و خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات این پارک تجمع افراد دارای اختلال هویت جنسی است که می توان با فرهنگ سازی در خانواده ها شرایط را به گونه ای فراهم کرد که مورد پذیرش قرار بگیرند.

پارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شودپارک دانشجو باید به یک پردیس فرهنگی تبدیل شود