• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز8
بازدید دیروز244
بازدید این ماه4031
بازدید کل199808
 
  • پیوند ها

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی در جلسه با حضور مدیران خدمات اجتماعی مناطق 22گانه / شهرداری باید نقش مطالبه گر نظارتی داشته باشد

اولين نشست مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران با مديران خدمات اجتماعي مناطق 22 گانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران دكتر سيد نجم الدين محمدي مدیر عامل این سازمان با اشاره به وظايف شهرداري ها در قوانين و آيين نامه ها گفت: آنچه در منظر عموم مردم در سطح شهر به عنوان آسیب اجتماعی مشاهده مي شود اعم از كارتن خوابي، تكدي گري و مسايلي از اين دست، وظيفه ي شهرداري است.

دكتر محمدي با تشریح اینکه وظایف شهرداری بسیار گسترده است و باید در این خصوص با دقت بیشتری عمل کرد اظهار داشت: شهرداري موظف به تامين فضاي كافي و تجهيزات اوليه براي دستگاه هاي دولتی و حاکمیتی است.

وي در بخشي از سخنانش با اشاره به مراكز تدارك ديده شده در گذشته براي سازمان بهزيستي افزود:  بايد فضاي فيزيكي به اندازه سرانه ی مورد نیاز بهزيستي در اختيار اين مجموعه قرار دهيم و در تلاشيم در اين خصوص  فعاليت  بیشتری داشته باشيم تا بتوانيم نقش مثبت و تاثيرگذاري تري را ايفا كنيم.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران در ادامه با بيان اين مطلب كه منظر شهری متعلق به شهرداري است خاطر نشان کرد: فضا و تجهيزات اوليه را شهرداری ارائه می دهد تا بتواند ضمن انجام به وظیفه خود، يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشد.

دكتر محمدي با اعلام اینکه شهرداری باید سالانه بين هزار تا 2 هزار متر فضا براي دستگاه هاي مختلف ساخت و تجهيز كند گفت: تمام همکاران شهرداری به ویژه مدیران خدمات اجتماعی در مناطقمي توانند با معرفي برخي از ظرفيت هاي مناطق خود به سازمان خدمات اجتماعي برای تحقق این امر همکاری کنند.

وي با گريز به اين مسئله كه شهرداري در واقع مجاز به نگهداري روزانه افراد نیست تصریح کرد: شهرداري مجاز به نگهداري روزمره افراد نيست و باید طبق قوانين ابلاغ شده به شهرداري، صرفا دغدغه ی  فضای مناسب را داشته باشیم.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران با بیان اینکه در مناطق مختلف فضاهاي مناسبی شناسایی مي شود اضافه كرد: طبق برنامه ريزي به دنبال اين هستيم تا فضاهاي مناسب را پس از شناسايي براي ساخت و ساز و ايجاد زير ساخت هاي آن اقدام شود تا در 5 ساله ي سوم شاهد رشد مناسبي باشيم.

وی با تاكيد بر اينكه تاكنون 76 مورد فضا در شهر تهران به بهزيستي واگذار شده است تصريح كرد: مراكزي مانند پرتو كه مجوز آن را بهزيستي عهده دار است و خدمات ارايه شده در آن مربوط به جامعه هدف بهزيستي است از جمله فضاهايي است كه توسط شهرداري واگذار شده است.

دکتر محمدی با اظهار گلايه نسبت به برخي گزارش ها در خصوص شهرداري در ادامه با بيان اينكه متعدد از سوی رسانه ها و یا سازمان بهزیستی اعلام می شود که شهرداری به تعهدات خود عمل نمی کند گفت:علاوه بر مدارس پرتو، مدارس صبح رويش را به آموزش و پرورش واگذار كرده ايم و اين واقعيتي است كه هميشه پنهان مانده است و به نوعی شهرداري مظلوم واقع شده است.

وی با اشاره به فصول سرد سال و توجه ویژه به خانواده هاي بي سرپناه شهر تهران اضافه کرد: با همراهی كميته امداد و خيرين براي اسكان دائمي آنان برنامه ريزي شده است و توجه ویژه به وضعيت خانواده هايشان است.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران با اشاره به ظرفيت NGO (سازمان های مردم نهاد)تصريح كرد: باید به اين سمت و سو گام نهاد كه سمن ها فعال تر شده و در این میان بايستي از ظرفيت سمن هايي كه استقلال مالي دارند و كمترين وابستگي مالي به شهرداري دارند همكاري داشت تا ضمن همدلي و همکاری بتوان خدمات بیشتری هم ارائه شود.

دکتر محمدي در خصوص سامانه 137 گفت: از اين پس كليه تماس ها و مطالبات مردمي ثبت شده در سامانه 137مستقيم به سامانه رسیدگی به شکایات مركز جامع سازمان وصل می شود و اين موجب تسهيل در بحث رسيدگي به شكايات خواهد شد.

معاون حمايت هاي سازمان نيز در اين نشست، مديران مراكز را بازوي اجرايي سازمان خدمات اجتماعی خواند و گفت: با آغاز فصول سرد توجه بيشتري به مددسرا ها دائمي و اضطراري داشته باشند.

علي صادقي از مديران مراكز خواست توجه ويژه اي نسبت به بحث HSE مراكز و همچنين مناسب بودن زيرساخت ها داشته باشند.

رمضان لطفي، معاون توانمندسازي سازمان خدمات اجتماعي نيز با اشاره به دو طرح مهم  "حركت" و "توانمندسازي جوامع محلي"  خاطر نشان کرد: اميد است با همكاري اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و فني حرفه اي استان تهران وهمچنین ظرفيت مراكز خدمات اجتماعی در سطح مناطق بتوانيم اتفاقات خوبي رقم زنيم.

مديران خدمات اجتماعي مناطق مختلف شهرداري در اين جلسه ويژگي هاي بارز مناطق خود را بيان كردند و به تشریح نقاط ضعف و قوت آن پرداختند.

در پايان نشست كه به ميزباني سازمان خدمات اجتتماعي شهرداري برگزار شد از عزیز دخت شمس که 15 سال در زمينه كار آفريني به صورت داوطلبانه با سازمان همكاري داشته است تقدير و تشكر صورت گرفت.

 

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشدمدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی / بايد شهرداري يك دستگاه مطالبه گر نظارتي باشد