• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز8
بازدید دیروز244
بازدید این ماه4031
بازدید کل199808
 
  • پیوند ها

تسهیلگری سازمان خدمات اجتماعی در امر ورود دانشجویان به بازار کار

معاونت توانمندسازی و کارآفرینی، سازمان خدمات اجتماعی در راستای شناسایی، تقویت، ساماندهی و هدایت مهارت ها، قابلیت ها و پتانسیل های دانشجویان، برنامه ها و فعالیت های گسترده ای را پیش بینی نموده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رمضان لطفی، معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان گفت: ترویج فرهنگ آفرینی، تسهیلگری در خصوص راه اندازی کسب و کار و ایجاد ارتباط بین رشته تحصیلی و کسب و کار از بخش های این برنامه است.

لطفی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کارآفرینی افزود : این فعالیت به منظور افزایش سطح دانش و آگاهی و همچنین تغییر نگرش دانشجویان با مقوله کسب و کار و کارآفرینی می باشد. در این خصوص معاونت توانمندسازی و کارآفرینی با دعوت از کارآفرینان برتر به شناخت بیشتر دانشجویان با روش های راه اندازی کسب و کار و اصول موفقیت کمک می نماید.

وی در خصوص  تشریح تسهیلگری در خصوص راه اندازی کسب و کارعنوان کرد: تامین هزینه ها در دوران دانشجویی، از جمله دغدغه های هر فرد است بنابراین، معاونت توانمندسازی به منظور حمایت از دانشجویان در خصوص ایجاد اشتغال پاره وقت، برنامه های متنوعی از قبیل برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارت آموزی، اصول راه اندازی کسب و کار، حقوق کسب و کار، اصول بازاریابی و فروش برندسازی و سایر موارد مربوطه از یک سو و تسهیلگیری در خصوص ایجاد ارتباط با سایر دستگاه ها و ارگان ها جهت توسعه کسب و کار و اخذ مجوزات مربوطه از سوی دیگر را برگزار می کند.

لطفی ایجاد ارتباط بین رشته تحصیلی و کسب و کار را امر ضروری دانست و خاطر نشان کرد: به منظور اجرایی نمودن و بهره گیری از آموزش های  فراگرفته در زمان تحصیل، این معاونت با ایجاد شبکه های کسب و کار و آشنایی متخصصین علمی رشته های مختلف با دانشجویان، سعی در کاربردی تر نمودن آموزش ها و انتقال تجربیات بین افراد در راستای راه اندازی کسب و کار می نماید.

گفتنی است از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این طرح، برگزاری تورهای بازدید دانشجویان از واحد های صنعتی و تولیدی و نیز کسب و کارهای موفق است.