• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین5
بازدید امروز192
بازدید دیروز259
بازدید این ماه699
بازدید کل196557
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

تحقق بهره وری ، در مدار کارآفرینی سازمانی

معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی از برپایی کارگاه های آموزشی کارآفرینی سازمانی ویژه پرسنل شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران رمضان لطفی با اعلام این خبر گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با جهاد دانشگاهی، اقدام به برپایی این کارگاه ها ویژه مدیران ارشد معاونت ها، مناطق، سازمان ها، ادارت کل کرده ایم.

وی یکی از اهداف برگزاری این آموزش ها را بهره‌گیری از منابع سازمانی جهت کشف ایده‌های جدید و کاهش ریسک های سازمان و بهبود عملکرد و در نتیجه دستیابی به درآمد پایدار برشمرد و تصریح کرد: در این بین، یکی از نکات حائز اهمیت دست یابی به ایده های خلاقانه و نوآورانه است.

لطفی با اشاره به اینکه پرورش افراد کارآفرین در درون سازمان مستلزم فراهم آوردن بستری مناسب و ترویج روحیه کارآفرینی است خاطر نشان کرد: مبنای کارآفرینی سازمانی شناسایی فرصت و بهره برداری از آن است، که این خود به تحقق اهداف سازمانی کمک می کند.

معاون توانمند سازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی کارآفرینی سازمانی را  بحثی نو خواند و تاکید کرد: اهمیت این موضوع در رشد و توسعه سازمان ها روز به روز برای مدیران وکارکنان روشن تر می شود بنابراین به منظور تحقق این امر باید فعالیتهای کارآفرینانه را ترویج و روحیه کارآفرینی را در تصمیم گیرندگان و کارکنان سازمان پرورش داد و درنهایت محیطی کارآفرینانه را در سازمان حاکم کرد که این امر مستلزم شناخت تبیین و تشریح مفهوم و فرآیند کارآفرینی سازمانی است.

لطفی در پایان ادامه داد: امید داریم مقوله کارآفرینی سازمانی در تمامی ساختارهای مدیریتی به ویژه در شهرداری تهران به عنوان یک اصل از اصول نوآورانه در راستای توجه ویژه به مدیریت منابع انسانی در دستور کار قرار گیرد.