• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز3
بازدید دیروز265
بازدید این ماه5390
بازدید کل201080
 
  • پیوند ها

راه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهران

در نشست "طرح توانمندسازي جوامع محلي در منطقه 11 " بر توانمند سازی شهروندان و تأثیرات مثبت آن در کاهش فقرشهری تأکید شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی این سازمان در نخستین جلسه ی طرح توانمندسازی جوامع محلی در منطقه 11، گفت : با توجه به توسعه روزافزون شهرها و گسترش شهرنشینی در کشور و به ویژه استان تهران ، یکی از مهمترین موضوعات مورد بررسی تلاش برای توانمند سازی شهروندان است که می تواند تأثیر مثبتی در کاهش فقر شهری داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه کاهش فقر شهری یکی از مهم­ترین مسائل قابل توجه در مقیاس جهانی خواهد بود، افزود : توانمندسازی اقتصادی زمینه­ساز ارتقاء شرایط اجتماعِ محلی از راه گسترش و به­کارگیری ظرفیت­های موجود است؛ در نتیجه تهیه و تنظیم برنامه آموزشی و عملیاتی جهت توانمندسازی اقتصادی بر مبنای توانایی­ محلات، برای افراد نیازمند، بیکار و زنان سرپرست خانوار در شهر تهران الزامی به­نظر می­رسد.

وی تصریح کرد : این طرح با مشارکت سازمان اجتماعی شهرداری تهران، کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد دانشگاهی درحال انجام است.

لطفی با توجه به اینکه توانمندسازی افراد و گروه­هاي محروم می تواند زمینه ساز مشاركت فعال و آگاهانه در تأمين رفاه فردي و اجتماعي شود؛ گفت : توانمندسازی افراد و جوامع، در قلمرو حمايت­هاي اجتماعي باید به صورت گروهی و در حوزه های مختلفِ فناوری و اطلاعات، تولیدی، صنعتی، اقتصادی و صنایع دستی صورت گیرد.
وی با اشاره به نقش مدیریت شهری و دیگر ارگان های همکار در" طرح توانمندسازي جوامع محلي" گفت : شهرداری تهران عهده دار حمایت از  فروش و بازاریابی محصولات است و در حالیکه کمیته امداد(ره) نیز با پرداخت وام به گروه های جامعه هدف وجهاددانشگاهی با حمایت های مشاوره ای و توانمند کردن افراد از طریق تسهیلگری اجتماعی- شناسایی تسهیلگران و مدیران - اولویت بندی برای ایجاد کارگروه ها- معرفی به مراکز کسب و کار- انجام ارزیابی های فعالیت های اقتصادی واجتماعی محله، بصورت مشارکتی انجام وظایف می کنند .

موسوی  نماینده جهاد دانشگاهی کشور ، با اشاره به تأثیر مثبت افزایش دانش و مهارت ناشی از آموزش  ، گفت : راه اندازی هسته کارآفرینی برای ایجاد اشتغال باید در هر محله ی تهران به صورت جداگانه اجرا شود و با تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در بانوان سرپرست خانوار  زمینه ساز ورود آنها به جامعه شد، تا با کسب درآمد از مهارت هایشان  به اشتغال پایدار برسند.

وی افزود : مدیریت شهری وظیفه اشتغال زایی در این طرح را برعهده ندارد بلکه با هماهنگی های صورت گرفته با  کمیته امداد امام خمینی (ره) زمینه را برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک ویژه سرپرستان خانوار ایجاد می کند .

 وی ادامه داد : پس از بررسی های کارشناسی شده ، این طرح به صورت پایلوت در مناطق 11، 12 و 13 در حال اجرا است و قرار است از شهریور ماه سال جاری در مناطق 22 گانه تهران عملیاتی شود .

موسوی تصریح کرد : همچنین شورای اجتماعی کشور با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری، این اقدام را در شهر ری و با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در 8 استان دیگر نیز به صورت پایلوت شروع کرده است .

وی در پایان خاطرنشان کرد : هدف ما ایجاد اشتغال پایدار است که پس از اتمام، افراد معرفی شده وارد بازارکار می شوند و تا زمانیکه شهرداری تهران ، کمیته امداد و جهاد دانشگاهی در خصوص شرایط کاری و استقلال و ایجاد اشتغال افراد به یک نتیجه و قابل قبول نرسند ؛ آنها را رها نمیکنیم.

 

راه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهرانراه اندازی هسته کارآفرینی زمینه ساز اشتغال درمحلات تهران