• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز17
بازدید دیروز162
بازدید این ماه4202
بازدید کل199979
 
  • پیوند ها

نشست هم اندیشی با Ngo های فعال در حوزه کودک مراکز پرتو برگزار می شود

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری نشست هم اندیشی با Ngo های فعال در حوزه کودک مراکز پرتو ، تحت پوشش سازمان متبوعش خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، اکبر نعمتی سرپرست این سازمان با اشاره به نامگذاری 12 ژوئن (۲۲ خرداد) روز جهانی " مقابله با کار کودک" گفت : امروز نشستی با حضور مسئولین Ngo های فعال در حوزه کودک مراکز پرتو در سالن کنفرانس سازمان برگزار می شود .

نعمتی خاطر نشان کرد : این جلسه به منظور تبادل نظر و تصمیم گیری در مورد وضعیت کودکانی است که بخاطر شرایط بد مالی و نداشتن امکانات و سرپناه به فال فروشی ، دستفروشی و دیگر شغل  های کاذب روی می آورند .

وی تصریح کرد : طبق کنوانسیون بین‌المللی کار «ILO» که مربوط به منع کار کودکان است و کشور ما هم آن را پذیرفته است،محدودیت های  برای منع کار کودک  اعمال شده است  و داشتن دنیای آزاد ، زیبا و بدون کار حق طبیعی کودکان است .

وی افزود : سازمان خدمات اجتماعی دارای 17 مرکز پرتو می باشد که این مراکز روزانه، محلی است برای ارائه خدمات به کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب با اولویت کودکان کار و خیابان که توسط ngo ها راهبری می شود .

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خاطر نشان کرد : زیر ساخت ها و فضاهای در اختیار مراکز پرتو توسط مدیریت شهری در اختیار سازمان های مردم نهاد گذاشته شده است که تا کنون  حدود  3 هزار کودک کار و خیابان تحت پوشش این مراکز قرار گرفته اند .