• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین1
بازدید امروز17
بازدید دیروز162
بازدید این ماه4202
بازدید کل199979
 
  • پیوند ها

دانش محور و اجتماعی بودن ؛رویکرد مسئولیت اجتماعی

اولین نشست سازمان خدمات اجتماعی با سازمان مدیریت صنعتی در سال جدید با هدف بررسی زمینه‌های همکاری و تعامل در حوزه مسئولیت اجتماعی سازمانی با حضور مدیران عالی این دو سازمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، اکبر نعمتی سرپرست این سازمان، ضمن اشاره به پیشینه مسئولیت اجتماعی سازمان ها و لوایح دولتی مرتبط، تصویب لایحه «نظام‌نامه مسئولیت‌پذیری اجتماعی سازمانها و بنگاه‌های اقتصادی» را ظرفیتی مؤثر در مدیریت پیامدهای زیست‌محیطی، اقتصادی و به خصوص اجتماعی ناشی از فعالیتهای سازمانها یا بنگاه‌های اقتصادی در شهر تهران ، ذکر کرد .

وی رویکرد سازمان متبوعش به عنوان متولی دبیرخانه مسئولیت اجتماعی سازمانی شهر تهران را در حوزه ی مسئولیت اجتماعی رویکردی دانش محور و اجتماعی عنوان کرد.

در ادامه جلسه دکتر کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن اشاره به تاریخچه سازمان مدیریت صنعتی، مهمترین هدف سازمان متبوعش را ظرفیت‌سازی برای کشور در حوزه مدیریت برشمرد.

وی ضمن ابراز امیدواری در خصوص همکاری های آتی فی مابین دو سازمان به نقش مهم سازمان مدیریت صنعتی به عنوان بازوی قوی مشاوره و آموزش به ظرفیت ارتباطی سازمان مدیریت صنعتی با سازمانهای داخلی و بین‌المللی اشاره کرد .

در این نشست حاضرین ضمن تأکید بر ممانعت از رویکردهای ناصحیح و تجاری به مقوله مسئولیت اجتماعی سازمانی از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی، به تشکیل هسته مرکزی مسئولیت اجتماعی توسط دو سازمان و توسعه آن به سمت یک اقدام ملی تأکید کردند.

گفتنی است تشکیل کارگروه تنظیم تفاهم نامه مشترک و عقد تفاهم‌نامه، تهیه طرح راه‌اندازی مرکز مشاوره CSR، برگزاری دوره‌های مشترک آموزش داخلی و بین‌المللی و ... از جمله توافقات مهم این جلسه بود .

 

 

دانش محور و اجتماعی بودن ؛رویکرد مسئولیت اجتماعی دانش محور و اجتماعی بودن ؛رویکرد مسئولیت اجتماعی دانش محور و اجتماعی بودن ؛رویکرد مسئولیت اجتماعی