• هدر
  • شعار شهردار تهران
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین2
بازدید امروز3
بازدید دیروز265
بازدید این ماه5390
بازدید کل201080
 
  • پیوند ها

افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری پنل های تخصصی با حضور اساتیدی برجسته در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری  تهران، اکبر نعمتی سرپرست این سازمان در خصوص برگزاری پنل های تخصصی در حوزه های مختلف سازمان متبوعش گفت: در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و در سالن شهر فرهنگ پنل های تخصصی متفاوتی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با موضوعات گوناگون اجتماعی، فرهنگی و هنری  با حضور شهروندان و علاقمندان برگزار شد.

وی افزود: سازمان خدمات اجتماعی با هدف ارتقاء مشارکت های اجتماعی شهروندان ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، برای ارائه خدمات در چهار محور اصلی توانمند سازی وکارآفرینی، ارتقاء رفاه اجتماعی و مشارکت اجتماعی  و حمایت اجتماعی تشکیل شده است  که مرتبط با هر کدام از این حوزه ها، پنل های تخصصی در سالن شهر فرهنگ نمایشگاه بین الملی کتاب تهران برگزار شده است .

وی هدف از برگزاری پنل های تخصصی کمک به مفهوم و تعریف عملیاتی مسئولیت اجتماعی  و دیگر مأموریت های سازمان خدمات اجتماعی عنوان کرد  و گفت : شهروندان می توانند با حضور در غرفه های " تهران؛ شهر فرهنگ "  و شرکت در دیگر فعالیت های شهرداری تهران ، گوشه ای از فعالیت های مدیریت شهری و بالاخص سازمان خدمات اجتماعی آشنا شوند و این امر زمینه ساز افزایش دانش و مهارت شهروندان با  استفاده از آموزش و برگزاری پنل های تخصصی می شود .

نعمتی در تعریف مسئولیت پذیری اجتماعی که یکی از مأموریت های مهم سازمان متبوعش می باشد ، بیان کرد : سازمان ها در مقابل جامعه هایی که در آن فعالیت می کنند، مسئول هستند ؛چرا که از منابع انسانی،طبیعی و اقتصادی آن استفاده می کنند .

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: در نگاه تاریخی به فضای کسب و کار ایران، نمونه های از مسئولیت پذیری اجتماعی سازمان ها به شکل کمک های خیریه و مبتنی برارزش های فرهنگی و مذهبی وجود داشته است ، اما مسئولیت پذیری سازمان ها فراتر از کار خیریه است و در دنیای امروز بایستی بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های راهبردی سازمان ها و شیوه کسب و کار مدیران شود .

پنل حسابداری قوانین مالی و کسب و کار، توانمند سازی و کارآفرینی در حوزه نشر و فروش کتاب، خانواده و نقش آن در حمایت پس از درمان اعتیاد ، آشنایی با مواد توهم زا، کودک آزاری ، مسئولیت پذیری اجتماعی ، چگونگی راه اندازی کسب و کار، نقش خیریه ها در ارتقاء رفاه اجتماعی، کودکان کار و شیوه های درست مواجهه با آن ، حقوق کسب و کار، کار داوطلبی و... از جمله پنل های برگزار شده در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می باشد که با استقبال شهروندان روبه رو شد.

 

افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است افزایش دانش شهروندان با آموزش های تخصصی امکان پذیر است