• هدر
  • یه لقمه مهربونی
  • محرم
  • شعار شهردار تهران
  • شهادت امام حسن مجتبی (ع)
 

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

 
آنلاین1
بازدید امروز20
بازدید دیروز115
بازدید این ماه5273
بازدید کل200829
 
  • پیوند ها

نگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهر

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور در غرفه " زنان در شهر " به کرامت و جایگاه ویژه بانوان اشاره کرد و گفت :مدیریت شهری در نظر دارد بیش از 30 درصد از مدیران آتی را ازجمعیت بانوان متخصص شاغل در شهرداری تهران را در پست های کلیدی استفاده نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، اکبر نعمتی مدیر عامل این سازمان در نشست مشترک با مشاور اجرایی اداره کل بانوان شهرداری تهران و جمعی از مدیران ستاد توانمند سازی بانوان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، گفت: بانوان نقش برجسته ای در بالندگی کشور دارند و در واقع یکی از شاخص های توسعه ی اجتماعی  ،مشارکت زنان و نحوه ی نقش آفرینی آنها در ساختارهای اجتماعی است .

وی با اشاره به سوابق درخشان بانوان در رده های مدیریتی در پایتخت  ،اشاره کرد و افزود: در نقش آفرینی زنان شکی نیست ،رفتارهای جنسیتی به آنان صدمه میزند باید به تعداد مدیران مرد مدیران زن نیز در حوزه های شهری و اجتماعی با توجه به نوع تخصص و توانمند بودن آنها ،در رده های مدیریتی جایگزین شوند .

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، تصریح کرد : وقتی بانوان توانایی مدیریتی داشته باشند چرا از این ظرفیت در یک شرایط مساوی و عادلانه استفاده نشود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران در ادامه افزود : بانوانی که در حوزه های کارآفرینی و توانمند سازی و یا حوزه های مرتبط دیگر ،فکر های زیبا ، خلاقیت و نوآوری دارند ، و می توانند آنرا به مرحله ی اجرایی برسانند باید بعنوان سکانداران معرفی شوند تا شاهد پیشرفت های چشمگیری در این حوزه ها باشیم .

نعمتی افزود : مطرح کردن عبارت " جنسیتی " و " زنان" به شخصیت زن لطمه می زند ، زنان و مردان ظرفیت های کشور هستند که در شرایط مساوی از توانایی های آنها استفاده بهینه شود و سهمیه ای کردن آنها لطمات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت .

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص فعالیت های مشترک ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و سامانه سمات ، افزود : با توجه به واگذاری ماموریت ها و وظایف ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار به سازمان خدمات اجتماعی این سازمان ، آمادگی هر نوع همکاری و پشتیبانی در حوزه ی ساماندهی آسیب های اجتماعی  و توانمند کردن زنان ، اعلام می کند .

 

نگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهرنگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهرنگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهرنگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهرنگاه ویژه ی مدیریت شهری به زنان در شهر