• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین3
بازدید امروز186
بازدید دیروز259
بازدید این ماه693
بازدید کل196551
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

یکی از شاخص های توسعه ؛ فرهنگ کتاب و کتابخوانی است

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه امروزه یکی از شاخص های توسعه سطح فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بشمار می رود گفت: آسیب مانع رشد و توسعه جامعه است و با ترویج فرهنگ کتاب خوانی می توان از شدت آن کاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اکبر نعمتی با اشاره به اهمیت مطالعه و ضرورت سوق دادن افراد جامعه به خواندن کتاب، افزود: افزایش روزانه مطالعه عمومی در کاهش مشکلات و آسیب ‌های اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به نقش خانواده نیز در ترویج فرهنگ کتابخوانی، تصریح کرد: خانواده عامل موثری در ایجاد عادت به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است، محیط و شرایط خانواده، روش تربیتی و آموزشی والدین، طرز تفکر و نگرش والدین در رابطه با مطالعه و کتابخوانی و وجود کتب و نشریات قابل دسترس نقش بسزایی در تقویت عادات مطالعه و کتابخوانی دارد.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در ادامه خاطر نشان کرد: در نمایشگاه کتاب امسال با یک غرفه و 3 کانتر ثابت و سیار آماده ارتباط هرچه بهتر با شهروندان است و تلاش بر این بوده بتوانیم در محوطه های مختلف و در دسترس عموم حاضر شویم.

وی همچنین تاکید کرد: بسیاری از معضلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی ناشی از ناآگاهی مردم است و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی، کارآفرینی و مسئولیت اجتماعی ، بازدید کودکان کار و خیابان از نمایشگاه ، برگزاری گذر مهارت آموزی و خدمات مشاوره شغلی ، اجرای تئاتر محیطی با هدف پیشگیری از آسیب هارا مهمترین بخش های نمایشگاه کتاب امسال دانست.

نعمتی در پایان با اشاره به اینکه کتاب يکي از راه ‏هاي کسب دانايي است، گفت: کتاب و کتابخانه، مجموعه ارزشمندي راشکل مي‏ دهد که مي ‏تواند در راه شکوفايي و بالندگي افراد و جوامع نقش سازنده‏اي ايفا نمايد.