• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین4
بازدید امروز189
بازدید دیروز259
بازدید این ماه696
بازدید کل196554
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

از برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شد

برگزیدگان هشتمین جشنواره فرهنگی هنری کارگر ایرانی در خانه مشق با حضور هنرمندان کارگری و مسئولین و هنری معرفی شدند .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، اکبر نعمتی مدیر عامل این سازمان در حاشیه این مراسم در خصوص بزرگداشت مراسم روز جهانی کارگر و ارج نهادن به مقام این عزیزان ، گفت : سازمان خدمات اجتماعی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران ، مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹ ،  فرهنگسرای کار و تعاون و مشارکت شهرداری منطقه ۹ ، خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران و نهادهای مرتبط با کار و کارگر  مراسم ویژه ای در مرکز آموزش های اجتماعی شهید حیدری (خانه مشق) برگزار کرد .

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان حمایت از کالای ایرانی  افزود : بر همه ما تکلیف است که به نحو احسن از زحمتکشان سنگر اقتصادی حمایت کنیم  چرا که کارگران افرادی هستند که در تعاملات اقتصادی و اجتماعی اثرگذاری بالایی دارند.

 سیدعلی مفاخریان شهردار منطقه 9 ، در هشتمین جشنواره فرهنگی هنری کارگر ایرانی گفت : کلمه کارگر با مفهوم تلاش و قناعت در نهاد جمهوری اسلامی ایران عجین شده است این کلمه  مقدس با اقتصاد مقاومتی سازندگی و توسعه همراه است .

وی زحمات کارگران و تلاش آنها را منشأ تحولات بنیادین در ایجاد دستاوردهای انقلاب و تولیدات ملی و موضوعات مرتبط دانست و افزود : کارگران عامل برجسته کردن ما در دنیا هستند.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران تصریح کرد : نگاه جامعه اسلامی  به موضوع کار و کارآفرینی و تجلیل و تکریم از زحمتکشان عرصه تولید و خدمات در دین مبین اسلام  و دستورات مقام معظم رهبری بارها تاکید و اشاره شده است .

مفاخریان با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری در نامگذاری سال های گذشته با موضوعات" اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال  و " حمایت از تولید کالای ایرانی " و موضوعات اینچنینی برگرفته از ایجاد فرهنگ کار تکیه و توان داخلی  و توجه ویژه به نظام توانمندسازی ایران اسلامی دانست.

این مقام مسئول با توجه به نیاز مبرم کشور به اشتغال و فرصت های برابر ، هم افزایی و تولید ثروت ملی بیان کرد  : تاریخ ثابت کرده است این موضوع جز دستهای پرتوان کارگر ایرانی که با مغز ، تفکر، ابزار و هنرش یاریگر این مملکت بوده است ،  از کس دیگری مُیسر نیست.

 لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی ،  که یکی از مأموریت‌های مهم سازمان متبوعش می باشد گفت : تاکنون ۷ سامانه ساماندهی در مناطق ۲۲ گانه راه اندازی شده است که کارگران با مراجعه به این مراکز و ثبت اطلاعات فردی و مهارت های تخصصی صاحب شناسنامه کار می‌شوند و همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سامانه 42322 درخواست نیروی کار متخصص داشته باشند.

 لطفی از دیگر اقدامات مؤثر در حوزه کارگران ساختمانی و فصلی  به مبحث ارتقاء مهارت آنان با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود :  با توجه به تلاش های صورت گرفته سازمان خدمات اجتماعی  و مطالبات شهروندان در حوزه ارتقاء مهارت کارگران ،  فعالیت های چشمگیری در این حوزه صورت گرفته است .

 همچنین لطفی در ادامه افزود: در آینده ای نزدیک اولین مرکز آموزش های مهارت فنی در منطقه 5 دایر می‌شود که تا پایان سال جاری راه اندازی دیگر مراکز مهارتی از برنامه های مهم این معاونت می باشد.

وی از دیگر اقدامات مهم در حوزه کارآفرینی و در راستای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی به « تور خرید» اشاره کرد و افزود : در نظر داریم ارتباطی مفید بین شهروندان و بنگاه های تولید ایجاد کنیم.

علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر در ادامه همایش  ضمن تقدیر از کارگران و قدردانی از سازمانها و ارگان های همکار در حوزه ی ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری آمیخته با مضمون کارگر هنرمند تشکر کرد.

 در پایان از برگزیدگان هشتمین جشنواره فرهنگی هنری کارگر ایرانی  در رشته های هنرهای تجسمی تندیس جشنواره و لوح تقدیر به مرتضی قورچی برای« نقاشی خط»  ،تندیس جشنواره و لوح تقدیر به حسین شیر محمدی برای تالیف کتاب «قدر رویا هایت را بدان»  و تندیس جشنواره و لوح تقدیر به آمنه غفاری خوئینی برای طراحی « ابریشم دوزی روی پارچه»  اختصاص پیدا کرد .

همچنین از دو خانواده معزز شهید کارگر منطقه 9 - خانواده شهیدان ( رمضانعلی قدیانی «کارگر شرکت ایران خودرو » و محمد حسین آزاد مرزآبادی کارگر شرکت روغن نباتی ) تجلیل شد .

بعد از خاتمه  مراسم جشنواره فرهنگی هنری کارگر ایرانی ،اکبر نعمتی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی به همراه  شهردار منطقه 9 و جمعی از مدیران از  خانواده کارگر از کار افتاده  " حسن کهنسال "  عیادت کرد و هدیه ای به رسم یاد بود از سوی سازمان خدمات اجتماعی به وی تقدیم شد .

 

از برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شداز برگزیدگان جشنواره هنری کارگر ایرانی تجلیل شد