• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین4
بازدید امروز187
بازدید دیروز259
بازدید این ماه694
بازدید کل196552
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

استقرار 5 مددسرای سیار در میدان شوش/حضور 45 خودروی گشت ویژه در مناطق جنوبی

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر آمادگی کامل مددسراها برای پذیرش افراد بی خانمان گفت: طبق آخرین آمار تاکنون حدود 2 هزار و 500 مددجو در مددسراهای شهرداری تهران پذیرش شده اند.البته، با توجه به سرمای هوا پیش بینی ما این است که تا پایان شب این تعداد به 3 هزار و 500 مددجو افزایش پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی و به نقل از شهر نوشت ،  رضا قدیمی مدیر عامل این سازمان  با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای جذب افراد بی خانمان در مددسراها و جلوگیری از مرگ و میر این افراد بر اثر سرما اظهار کرد: با توجه به برودت هوای پایتخت، امشب 45 خودروی گشت فوریت خدمات اجتماعی را در مناطق جنوبی از منطقه 10 تا 20 مستقر کردیم تا در صورت مشاهده افراد کارتن خواب اقدامات لازم برای انتقال آن ها به مددسراها را پیگیری کنند.

 وی با بیان اینکه  در حال حاضر تمامی مددسراها آمادگی کامل برای پذیرش مددجویان را دارند، گفت: بر اساس آخرین آمار، تاکنون 2 هزار و 500 مددجو در مددسراها پذیرش شده اند اما پیش بینی ما این است که به دلیل سرمای هوا این تعداد به 3 هزار و 500 مددجو افزایش پیدا می کند.

 مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: همان طور که بارها تاکید شد، حضور در مددسراها کاملاً اختیاری است و برخی از افراد بی خانمان تمایل به حضور در این مکان را ندارند. به همین دلیل، امسال نیز مانند سال گذشته 5 اتوبوس را در قالب مددسراهای سیار در میدان شوش فعال کردیم.

 وی ظرفیت مددسراهای سیار را 200 نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر آمار دقیقی در خصوص تعداد مددجویان مستقر در این مددسراها در دسترس نیست چرا که ساعت کار آن ها از حدود 11 شب آغاز می شود. پیش بینی ما این است که با توجه به سرمای هوا، امشب ظرفیت اتوبوس ها تکمیل شود.

 مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان با اشاره به امکانات موجود در مددسراهای سیار عنوان کرد: در اتوبوس ها یا همان مددسراهای سیار به تعداد کافی پتو، دارو و مواد غذایی در نظر گرفته شده تا هیچ گونه نگرانی برای نگه داری این افراد وجود نداشته باشد.