• هدر
  • شعار شهردار تهران

 

سید نجم الدین محمدی
مدیرعامل سازمان

 

آنلاین5
بازدید امروز191
بازدید دیروز259
بازدید این ماه698
بازدید کل196556
 نجم الدین محمدی
مدیر عامل سازمان
  • پیوند ها

«طرح ازدواج پایدار»

 

«طرح ازدواج پایدار»

 

اسلام، خانواده را رکن مهم جامعه می داند، هسته اولیه ای که در تربیت و سرنوشت انسان نقشی بی بدیل دارد، خانواده است. سعادت و سلامت جامعه به سلامت و پویایی نظام خانواده وابسته است و یکی از ارکان  سلامت و تعادل نظام خانواده، نحوه گزینش همسر و اصل همسرداری،  روابط بین اعضای خانواده و تربیت صحیح فرزندان است. خانواده با پیمان ازدواج و و پیوند بین دختر و پسری بالغ و برخوردار ازمهارت های فکری، اخلاقی و رفتاری پایه گذاری می شود. انتخاب همسر مناسب و شایسته و ایجاد پیوندی سالم و پایدار یکی از مهمترین عوامل استحکام خانواده است.همچنین طبق مطالعات صورت گرفته، موانع و مشکلات اقتصادی ازجمله فراهم نبودن امکانات اولیه برای آغاز زندگی مشترک، عدم توانایی خانواده¬ها برای حمایت مالی از  فرزندان و ... منجر به افزایش میانگین سن ازدواج و افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از آن شده است.
شهرداری تهران با در اختیار داشتن ظرفیت های متعدد در سطح شهر تهران امکان مناسبی را جهت تسهیل امر ازدواج جوانان در اختیار دارد. طرح ازدواج پایدار از جمله طرح هایی است که می کوشد با استفاده از مجموع قابلیت های موجود نظیر طرح حامی (حمایت اجتماعی مردم¬یار) و با بهره گیری از توانمندی های  بالقوه سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و خیرین زمینه را برای تحقق این مهم هموار ساخته و در راستای توسعه ازدواج پایدار گام بردارد.

ظرفیت های شهرداری تهران درخصوص ازدواج پایدار:

 -  تالار یاس : مجموعه تالارهای پذیرایی در سطح شهر تهران که جهت تسهیل در امر ازدواج توسط شهرداری تهران در نظر گرفته شده است.
 -  نمایشگاه ازدواج: محلی که شهرداری تهران به منظور ارائه ملزومات و کلیه اقلام ویژه مراسم ازدواج از قبیل لباس عروس، لباس داماد، خنچه عقد و ... با استفاده از ظرفیت خیرین راه اندازی و نسبت به ارائه خدمت به شهروندان اقدام می نماید.

-  کلینیک مشاوره: شهرداری تهران با استفاده از ظرفیت‌ دانشگاه ها و  همکاری با مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره، خدماتی را جهت  ارتقاء بهداشت روانی خانواده برای شهروندان ارائه می دهد.

در این طرح ضمن مدیریت و نظارت بر ارائه خدمات روانشناختی در تمامی مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی تحت پوشش شهرداری تهران از توان نیروهای تخصصی دارای صلاحیت حرفه ای و اخلاقی  بهره می بریم.
 -   ارائه دهنده امکانات جهیزیه رایگان یا ارزان : شهرداری تهران  با بهره مندی از ظرفیت های موجود در خیریه ها و سازمان های مردم نهادو مجموعه های ارائه دهنده امکانات جهیزیه رایگان یا ارزان نسبت به ارائه خدمت به شهروندان اقدام می نماید.
 -  خدمات جانبی: اصناف مرتبط با حوزه ازدواج در سطح مناطق از قبیل: گل فروشی، آرایش و پیرایش، فیلمبرداری و عکاسی، خیاطی، سفره عقد و....خدماتی را جهت تسهیل در امر ازدواج ارائه می دهند.
طرح ازدواج پایدار تمامی مواردی که در بالا از آنها یاد شد را با هزینه ای بسیار اندک برای برگزاری مراسم یک زوج فراهم می آورند.
شما می توانید برای آگاهی بیشتر از آدرس و شماره تماس تالارهای طرف قرارداد با  شهرداری تهران، نمایشگاه های حوزه ازدواج، کلینیک مشاوره و مجموعه های ارائه دهنده امکانات جهیزیه رایگان و یا ارزان به لینک های زیر مراجعه نمایید.

  • دانلود اطلاعات نمایشگا های حوزه ی ازدواج

*دانلود
*دانلود